SportNogomet(VIDEO) Minimalna pobjeda Željezničara nad Posušjem

(VIDEO) Minimalna pobjeda Željezničara nad Posušjem

Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas na Grbavici ekipu Posušja sa 1:0, u susretu devetog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Strijelac jedinog pogotka bio je Filip Dangubić u 55. minuti.

Željezničar je upisao petu pobjedu u sezoni zahvaljujući kojoj se vratio u borbu za najviši plasman izjednačivši se na drugom mjestu tabele sa Sarajevom koje ima dvije utakmice manje.

Utakmica je protekla u izjednačenoj igri, a Posušje se pokazalo kao izuzetno čvrst protivnik koji je na Grbavici pokazao kako nije slučajno u gornjem dijelu tabele. Gosti su, naime, bili potpuno ravnopravan protivnik, a u prvom dijelu su imali i izglednije prilike za gol.

Upravo su igrači Posušja i prvi zaprijetili u 23. minuti kada je Pavković presjekao jedno dodavanje na 30 metara od gola i izašao sam pred Muftića, ali je golman Željezničar odlično intervenisao i spasio svoj gol.

Nekoliko minuta kasnije na drugoj strani prilika, no golman Posušja Galić odbranio je udarac Dangubića.

Do kraja poluvremena obje ekipe imale su po nekoliko pokušaja ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

I u drugom poluvremenu gosti su prvi zaprijetili preko Bobana koji šutira preko gola, a nekoliko minuta kasnije i Pavković je pokušao ali direktno u Muftića.

Željezničar je poveo u 55. minuti. Boljević je sa desne strane ubacio u peterac gdje se dobro snašao Dangubić i glavom postigao svoj prvi pogodak u dresu Željezničara.

U nastavku susreta Posušje je pokušavalo doći do izjednačujućeg gola, a dobru priliku imalo je u 84. minuti. Jenjić je centrirao, a Abrego i Pavković sa pet metara nisu uspjeli loptu glavom skrenuti u mrežu.

U sudijskoj nadoknadi gosti su reklamirali jedanesterac zbog igranja rukom Galića u šesnaestercu, intervenirao je i VAR, a sudija Džemidžić je nakon pregleda snimka odlučio da ne dosudi najstrožiju kaznu za goste te je susret završen minimalnom pobjedom tima sa Grbavice.