SportNogomet(VIDEO) Milan uvjerljiv protiv Dinama na Maksimiru

(VIDEO) Milan uvjerljiv protiv Dinama na Maksimiru

Gosti iz Milana su slavili uvjerljivu pobjedu protiv domaćeg Dinama na stadionu Maksimir u Zagrebu rezultatom 4:0.

Prvi gol na utakmici postigao je Matteo Gabbia u 39. minuti prvog poluvremena. Bio je to rezultat s kojim su obje ekipe otišle na odmor. Četiri minute nastavka meča bile su dovoljne Rafaelu Leau da udvostruči prednost “rossonera”. Iskusni Olivier Giroud golom iz penala u 59. minuti susreta povećao je prednost gostiju na 3:0. Da stvari idu loše za domaći sastav potvrdio je Robert Ljubičić autogolom u 69. minuti.

Pobjedom je Milan stigao do drugog mjesta u grupi, dok je zagrebački tim ostao na dnu tabele grupe E.

U ranije odigranom meču iste grupe Chelsea je slavio pobjedu rezultatom 2:1 u Salzburgu.

U grupi F Celtic i Shakhtar iz Donetska odigrali su 1:1 na Celtic Parku. RB Leipzig došao je do velike pobjedu protiv madridskog Reala rezultatom 3:2. Ove dvije ekipe drže prva dva mjesta na tabeli. “Kraljevski klub” ima deset bodova, dok njemački sastav ima bod manje.

Sevilla je u grupi G bila uvjerljiva protiv Copenhagena rezultatom 3:0. Dolazak Manchester Cityja s Erlingom Haalandom na Signal Iduna Park, na megdan Borussiji iz Dortmunda obećavao je golijadu, ali je sve ostalo na tome. Haaland je odigrao 45 minuta meča koji je završio s miroljubivih 0:0. Najbolju šansu za gol propustio je Riyad Mahrez u 58. kada je promašio penal.

Dvije utakmice grupe H donijele su čak 16 golova. Benfica je pobijedila Juventus rezultatom 4:3.

PSG je deklasirao Maccabi iz Haife 7:2 uz dva gola Lionela Messija i Kyliana Mbappea. PSG i Benfica su s 11 bodova na kontu osigurali prolazak u naredni krug takmičenja.