SportNogomet(VIDEO) Milan se vratio na vrh Serie A

(VIDEO) Milan se vratio na vrh Serie A

Nogometaši Milana pobjedom protiv Genoe 2:0 u 33. kolu Serie A vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva koji mu je na dva sata preoteo gradski rival Inter.

Milan je do nova tri boda stigao pogocima Rafaela Leaoa (11) i Juniora Messiasa (87). Ante Rebić igrao je Za Milan od 62. minute, dok je Rade Krunić je u igru ušao u 74. minuti.

Ovom pobjedom Milan je stigao do učinka od 71 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Intera koji je ranije kao gost svladao Speziju sa 3-1 (1-0) uz gol Marcela Brozovića i asistenciju Ivana Perišića. Edin Džeko je igrao do 60. minute.

Brozović je doveo “crno-plave” u vodstvo u 31. minuti svojim prvim ovosezonskim prvenstvenim golom, snažnim udarcem sa 20-ak metara nakon što mu je loptu glavom spustio D'Ambrosio. Perišić je u 73. minuti ubacio s lijevog krila, a Lautaro Martinez je spretno reagirao te sa 10-ak metara skrenuo loptu u mrežu.

Maggiore je u 88. minuti lijepim golom sa 16 metara vratio tračak nade domaćima, ali je u trećoj minuti sudačke nadoknade Alexis Sanchez realizirao protunapad Intera za konačnih 3-1.

Spezia je 15. sa 33 boda, dok je Genoa u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda.