SportNogomet(VIDEO) Milan pobjedom počeo obranu titule, slavila i Atalanta

(VIDEO) Milan pobjedom počeo obranu titule, slavila i Atalanta

Fudbaleri Milana pobjedom su počeli odbranu titule u Seriji A, pošto su na svom terenu slavili protiv Udinesea sa 4:2. Brazilac Rodrigo Becao je već u drugom minutu donio vodstvo Udineseu, ali je Milan vrlo brzo preokrenuo rezultat. Prvo je Theo Hernandez u 11. minutu bio siguran sa penala, a četiri minuta kasnije je Ante Rebić donio preokret domaćoj ekipi.

U trećem minutu sudijske nadoknade, Adam Masina je izjednačio na 2:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi pobjedu Milanu u drugom poluvremenu donijeli Brahim Diaz u 46. minutu i Rebić svojim drugim pogotkom u 68. minutu. Naš Rade Krunić je do 84. minute.

Fudbaleri Udinesea će u narednom kolu dočekati Salernitanu, dok će Milan gostovati Atalanti, koja je u gostima slavila protiv Sampdorije sa 2:0.

Atalanta je povela golom Rafaela Toloija u 26. minutu, a pobjedu tima iz Bergama potvrdio je Ademola Lookman u 94. minutu.

Fudbalere Sampdorije i u drugom kolu italijanskog šampionata čeka težak zadatak pošto će dočekati Juventus.

Inter je na dramatičan način porazio Lecce u gostima 2:1. Lukaku je doveo goste u vodstvo već u 2. minuti, a poravnao je Ceesay u 48. Pobjedu gostima osigurao je Dumfries u 95. minuti. Naš Edin Džeko je priliku dobio u 67. minuti.