SportNogomet(VIDEO) Milan bolji od Rome

(VIDEO) Milan bolji od Rome

U preposljednjoj i derbi utakmici 11. kola talijanske Serije A, Milan je u Rimu porazio Romu 2:1.

Bh. reprezentativac Rade Krunić se našao u prvih 11, te je odigrao vrlo dobro i igru napustio u 76. minuti.

Milan je poveo sjajnim pogotkom Zlatana Ibrahimovića u 25. minuti. 40-godišnjaku je ovo 400-ti ligaški gol u karijeri, a treći ove sezone u Seriji A.

U 57. minuti Franck Kessie je bio precizan s bijele točke za 0:2, a Stephan El Shaarawy je u 93. minuti postavio konačnih 1:2.

Dodajmo i da je Theo Hernadez u 66. minuti dobio drugi žuti karton.

Ovo je Rossonerima deseta pobjeda u sezoni, te su bez poraza i sa identičnim 31. bodom na vrhu sa Napolijem.

U slijedećem, 12. kolu snage će odmjeriti naša dva reprezentativca Krunić protiv Džeke.

U nedjelju derbi 12. kola Serije A na San Siru igraju Milan – Inter.