SportNogomet(VIDEO) Messijev "hat-trick" za rekord Inter Miamija

(VIDEO) Messijev “hat-trick” za rekord Inter Miamija

“Hat trick” Lionela Messija odveo je Inter Miami do rekorda američke MLS lige po bodovima u jednoj sezoni nakon 6-2 pobjede nad New England Revolutionom u Fort Lauderdaleu.

Unatoč tome što je ušao tek u 58. minuti, Messi je odmah asistirao za gol Benjamina Cremaschija, a potom zabio tri gola za uvjerljivu pobjedu Miamija, koji je do 40. minute gubio s 0-2.

Luis Suarez je postigao dva gola i dvije asistencije, a oba su pogotka stigla u razmaku od četiri minute u prvom poluvremenu.

Esmir Bajraktarević je za goste igrao do 87. minute.

I Messi i Suarez završili su svoje prve pune MLS sezone s po 20 golova. Messi je također imao 16 asistencija u svojih 19 utakmica regularne sezone, dok je Suarez upisao devet asistencija u 27 utakmica.

Miami je tako s 74 boda probio staru granicu od 73 boda, koju je postavila upravo momčad Revolutiona 2021, a klub s Floride je osvojio i pokal za prvaka regularne sezone.

U doigravanju Miami čeka boljega iz dvoboja Montreala i Atlanta Uniteda.

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.