SportNogomet(VIDEO) Messi donio pobjedu Argentini na startu kvalifikacija za SP

(VIDEO) Messi donio pobjedu Argentini na startu kvalifikacija za SP

Aktuelni prvaci svijeta, fudbaleri Argentine pobjedom su počeli južnoameričke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026, pošto su prošle noći u Buenos Airesu pobijedili Ekvador sa 1:0. Argentinci su dominirali u drugom poluvremenu, ali nisu imali rješenje u završnici.

Sve je na kraju riješio Lionel Messi sjajnim slobodnim udarcem u 78. minutu, a golman Ekvadora je jedino mogao da pogledom isprati kako lopta ulazi u mrežu.

Argentina će drugu utakmicu u kvalifikacijama igrati u utorak protiv Bolivije koja je prošle noći, također sa 1:0, slavila protiv Venecuele na domaćem terenu. Strijelac je bio Rafael Santos Borré u 46. minutu.

Reprezentacija Paragvaja nije uspjela da pred svojim navijačima kvalifikacije počne pobjedom, pošto je odigrala 0:0 sa Peruom i pored toga što je gostujuća selekcija cijelo drugo poluvreme igrala sa igračem manje.

U preostalim mečevima prvog kola kvalifikacija sastaće se Uruguay – Chile i Brasil – Bolivia.