SportTenis(VIDEO) Medvedev preko Murraya do 17. naslova

(VIDEO) Medvedev preko Murraya do 17. naslova

Ruski tenisač Daniil Medvedev (ATP – 8.) osvojio je svoj drugi naslov u ovoj godini, a 17. u karijeri, nakon što je u subotnjem finalu ATP turnira u Dohi svladao Škota Andyja Murraya (ATP – 70.) sa 6-4, 6-4 za 107 minuta igre.

Medvedevu je to prvi naslov na Bliskom istoku, u debitantskom nastupu na turniru u Dohi, čime je nastavio pobjednički niz započet u Rotterdamu, gdje je trijumfirao prije šest dana.

Murray je po peti put igrao u finalu turnira na kojem je bio pobjednik 2008. i 2009., a to mu je bilo ukupno 71. finale u karijeri na ATP Touru. I dalje je na 46 naslova, a posljednji je osvojio 2019. u Antwerpenu.

Zahvaljujući ovom naslovu, Medvedev će u ponedjeljak preskočiti Rafaela Nadala na pojedinačnoj ATP ljestvici i doći na sedmo mjesto. Plasman u finale je Andyju Murrayju donio skok od 18 mjesta pa će 35-godišnji Škot u ponedjeljak biti na 52. poziciji.