SportNogomet(VIDEO) Manchester United srušio Liverpool i osigurao polufinale

(VIDEO) Manchester United srušio Liverpool i osigurao polufinale

Nogometaši Manchester Uniteda izborili su plasman u četvrtfinale FA kupa nakon što su u sjajnom susretu na Old Traffordu nakon produžetka pobijedili Liverpool s 4-3.

U jednom od najvećih derbija engleskog nogometa, “Crveni vragovi” su pobijedili “Redse” s 4-3.

Bio je to susret u kojem je domaćin poveo u 10. minuti golom Scotta McTominaya, no Liverpool je u završnici prvog dijela okrenuo rezultat golovima Alexisa Mac Allistera (44) i Mohameda Salaha (45+2). United je u 88. minuti uspio izjednačiti preko Anthonyja koji je zabio prvi gol za United na Old Traffordu nakon više od godinu dana, točnije prvi gol nakon 24 domaće utakmice.

Gosti su u 105. minuti stigli do nove prednosti golom Harveyja Elliota, no United je uspio izjednačiti u 112. minuti golom Marcusa Rashforda, a pobjedu Unitedu i “ludilo” na Old Traffordu donio je Amad Diallo u prvoj minuti nadoknade. Diallo je pretjerao u slavlju, skinuo je dres, a kako je već imao žuti karton dobio je crveni.

– Ovo je velika noć za Uniteda, velika utakmica protiv Liverpoola. Nismo imali sezonu kakvu smo željeli, ali smo pobijedili, kazao je Rashford nakon utakmice.

U nedjelju je plasman u polufinale izborio i Chelsea porazivši u polufinalnom susretu na Stamford Bridgeu drugoligaša Leicester City s 4-2.

U subotu su plasman u polufinale izborili drugoligaš Coventry City koji je kao gost s 3-2 porazio Wolverhampton, dok je Manchester City bio bolji od Newcastle Uniteda s 2-0.