SportNogomet(VIDEO) Manchester United i Liverpool remizirali u uzbudljivom derbiju

(VIDEO) Manchester United i Liverpool remizirali u uzbudljivom derbiju

Ne kaže se uzalud da u istinskim derbijima zapravo favoriti ne postoje, bez obzira koje mjesto na tabeli zauzimaju protivnici. To je danas demonstrirao Manchester United, koji ne igra baš sezonu iz snova, ali je izvukao bod protiv ljutog rivala i dosadašnjeg prvenstvenog lidera.

Liverpool je došao na Old Trafford u 31. kolu Premier lige s ciljem da osvoji tri boda kako bi preskočio Arsenal na prvom mjestu. U prvih 45 minuta gledali smo nevjerovatnu dominaciju Kloppove ekipe. Redsi su protiv Uniteda uputili čak 14 šuteva prema vratima, dok je domaćin u toj rubrici ostao na nuli. Ipak, Liverpool je uspio zabiti samo jedan gol i to preko Diaza u 23. minuti.

Liverpool je dominirao u na početku nastavka, ali United je iz ničega stigao do izjednačenja i to iz prvog pokušaja poslije ogromne greške obrane Liverpoola. Quansah je imao loptu u svom posjedu i pokušao ju je dodati saigraču. To je učinio jako loše i presjekao ju je Bruno Fernandes koji je vidio da je golman Liverpoola Kelleher izašao na rub 16 metara i skoro s centra ga je prebacio za 1:1.

Taj gol kao da je paralizirao Liverpool, a dao krila Unitedu jer su domaći počeli sve više napadati goste, a to im se isplatilo u 67. minuti. Kobbie Mainoo je primio jednu loptu u 16 metara, niko mu nije stao u blok i igrač Uniteda je s 15, 16 metara pogodio u sam gornji ugao.

Gosti ipak dolaze do izjednačenja u 84. minuti, precizan s bijele tačke je bio Mohamed Salah. Prethodno je Wan-Bisaka napravio faul nad Elliottom u šesnaestercu.

Ispostavit će se da je 2:2 konačan ishod meča. Liverpool je sada bodovno izjednačen s vodećim Topnicima (71), dok je United šest sa 49 bodova.