SportNogomet(VIDEO) Manchester City šesti put u nizu u polufinalu

(VIDEO) Manchester City šesti put u nizu u polufinalu

Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u polufinale ovosezonskog engleskog FA kupa nakon što su na svom Etihad stadionu bili bolji od Newcastlea s 2-0.

Manchester City je time postao prva momčad u povijesti koja se po šesti put u nizu plasirala u polufinale ovog uglednog natjecanja. Junak u pobjedi Cityja bio je portugalski nogometaš Bernardo Silva koji je tijekom prvog poluvremena postigao oba pogotka. Događali su se oni u 13. i 31. minuti, a u oba slučaja nakon udarca je lopta pogađala obrambene igrače Newcastlea i pritom mijenjala smjer.

U nastavku susreta mogao je Manchester City postići još nekoliko pogodaka, ali prvenstveno Haaland nije bio posebno inspiriran ove subote. Hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol bili su u udarnoj momčadi Cityja te su odigrali cijelu utakmicu.

Ranije su nogometaši Coventryja prvi su izborili polufinale nakon što su s dva gola u sudačkoj nadoknadi svladali domaćina Wolverhampton 3-2.

U nedjelju se igraju preostala dva četvrtfinalna dvoboja, a parovi su Chelsea – Leicester i Manchester United – Liverpool.