SportNogomet(VIDEO) Manchester City preokretom slavio protiv Tottenhama

(VIDEO) Manchester City preokretom slavio protiv Tottenhama

Branitelji naslov prvaka Engleske, nogometaši Manchester Cityja u zaostaloj su utakmici 7. kola Premier lige velikim preokretom na svom terenu svladali Tottenham Hotspur sa 4-2 (0-2).

Gosti iz Londona poveli su sa 2-0 u završnici prvog poluvremena, prvo je Kuluševski (44) poentirao nakon neopreznog dodavanja vratara Edersona do Rodrija koji je pod pritiskom suparničkih igrača dao loptu ravno u noge švedskom napadaču, da bi ubrzo potom Emerson (45+2) glavom u mrežu pospremio odbijanac nakon obrane Edersona.

No, već početkom nastavka City je s dva brza gola stigao do poravnanja, Alvarez (51) je iskoristio nepotrebni izlazak Llorisa sa svojih vrata i pogodio praznu mrežu za 1-2, a Haaland (53) je samo dvije minute kasnije glavom poravnao na 2-2. Pobjedu Cityju s dva gola osigurao je Mahrez (63, 90). Alžirac je doveo svoju momčad u vodstvo udarcem iskosa nakon još jedne grube pogreške Llorisa koji je primio pogodak u bliži kut, da bi u završnici utakmice iskoristio i veliku pogrešku Lengleta.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Tottenham do 69. minute, a u 60. minuti je imao odličnu priliku, no njegov udarac je blokirao Lewis i odbio loptu u gredu.

Drugi City sada ima 42 boda, pet manje od vodećeg Arsenala, a tri više od trećeg Manchester Uniteda, dok je peti Tottenham ostao na 33 boda, pet manje od četvrtog Newcastle Uniteda.