SportNogomet(VIDEO) Manchester City obranio titulu prvaka u Premier ligi

(VIDEO) Manchester City obranio titulu prvaka u Premier ligi

Fudbaleri Manchester Citya odbranili su šampionsku titulu u Premijer ligi, pošto su na svom terenu u utakmici posljednjeg, 38. kola, poslije velikog preokreta, pobijedili Aston Villu sa 3:2.

Uoči posljednjeg kola City je imao bod prednosti u odnosu na Liverpool, koji je u isto vrijeme na Enfieldu igrao protiv Wolverhamptona.

Ekipa Pepa Guardiole nadoknadila je dva gola, ostvarila 29. pobjedu u ligi i sa 93 boda osvojila titulu, bodom više od Liverpoola, koji je pobijedio Wolverhampton sa 3:1.

City je od početka napadao, ali je Aston Villa postizala golove. Ekipa nekadašnjeg kapitena Liverpoola Stevena Gerrarda povela je golom koji je postigao Matty Cash u 37. minutu, a prednost je udvostručio nekadašnji fudbaler Liverpoola Coutinho u 69. minuti.

City je poslije toga krenuo na sve ili ništa, a u igru je u 69. minutu ušao Ilkaj Gundogan, koji je donio preokret. On je u 76. minutu postigao prvi gol za City, a dva minuta kasnije izjednačio je Rodri. Pobjedu za titulu Cityu je donio Gundogan pogotkom u 81. minutu.

Poslije utakmice navijači na Etihadu su utrčali u teren da proslave pobjedu sa svojim igračima.

Liverpool je na svom terenu pobijedio Wolverhampton sa 3:1.

Wolverhampton je na Enfieldu poveo već u trećem minutu golom Pedra Neta, a izjednačio je Sadio Mane u 24. Mane je u 50. minutu zatresao mrežu, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Vodstvo domaćima donio je Mohamed Salah pogotkom u 84. minutu, a konačan rezultat postavio je Andrew Robertson u 89.

Liverpool je sezonu završio sa 28 pobjeda i 92 gola.

Fudbaleri Tottenhama zauzeli su četvrto mjesto i plasirali su se u Ligu prvaka, pobjedom na gostovanju protiv Noricha 5:0.

Dvostruki strijelci bili su Dejan Kuluševski, u 16. i 64. minutu, i Son Heung Min, u 70. i 75. minutu, a pogodak je postigao i Harry Kane u 32. minutu.

Osim Watforda i Noricha, iz lige je ispao i Burnley, koji je izgubio od Newcastla sa 1:2.