SportNogomet(VIDEO) Manchester City i Real Madrid u četvrtfinalu Lige prvaka

(VIDEO) Manchester City i Real Madrid u četvrtfinalu Lige prvaka

Fudbaleri Manchester Cityja i Real Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Manchester City je u prvoj utakmici u gostima osmine finala uvjerljivo savladao Copenhagen rezultatom 3:1, a u revanšu je, također, rutinski slavio identičnim rezultatom i izborio polufinale Lige prvaka.

Strijelci za engleski tim bili su Manuel Akanji u 5., Julian Alvarez u 9. i Erling Haaland u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Jedini gol za Copenhagen postigao je Mohamed Elyounoussi u 29. minuti.

Real Madrid je u prvom meču kao gost upisao pobjedu rezultatom 1:0 protiv njemačkog RB Leipziga, a na svom “Santiago Bernabeuu” teže je od očekivanog remizirao 1:1 i plasirao se u naredni krug takmičenja.

Gol za Real je postigao Vinicius Junior u 65. minuti, a strijelac za goste je bio Willi Orban u 68.

Fudbaleri Bayern Minhena i Paris Saint-Germaina (PSG) u utorak su također izborili četvrtfinale Lige prvaka.

Preostale četiri utakmice na rasporedu su iduće sedmice. U utorak se sastaju Arsenal – Porto (prva utakmica 0:1), te Barcelona – Napoli (1:1), a dan kasnije igraju Atletico Madrid – Inter (0:1), te Borussia Dortmund – PSV Eindhoven (1:1).

Žrijeb četvrtfinala i polufinala Lige prvaka bit će održan 15. marta u Nyonu.