SportNogomet(VIDEO) Manchester City deklasirao Arsenal i približio se naslovu

(VIDEO) Manchester City deklasirao Arsenal i približio se naslovu

U derbiju 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je deklasirao Arsenal sa 4-1 napravivši veliki korak prema obrani naslova prvaka.

Topnici su usprkos porazu i dalje u vodstvu, međutim njihova prednost sada iznosi samo dva boda, a Građani imaju dvije utakmice manje.

Junak susreta bio je sjajni belgijski veznjak Kevin de Bruyne koji je zabio dva gola (7, 54), te asistirao Johnu Stonesu (45+1), a pogodak je postigao i Erling Haaland (90+5). Za goste je zabio Rob Holding (86).

City je poveo već u sedmoj minuti utakmice. Kevin de Bruyne je povukao loptu, a potom sa 20 metara uz samu vratnicu matirao Aarona Ramsdalea.

Belgijski veznjak je imao sjajnu priliku i u 26. minuti no siguran pogodak je blokirao Ben White. Samo dvije minute kasnije odličnu priliku je imao i Erling Haaland, ali je Ramsdale još jednom odlično reagirao. Norveški napadač je zaprijetio i u 32. minuti, ali je gostujući vratar bio spreman.

Do kraja poluvremena Haaland je imao još dvije izgledne prilike, međutim nije uspio svladati vratara Topnika. Ipak, u posljednjim trenucima prvog dijela John Stones je na De Bruyneov ubačaj zabio za 2-0. Pogodak se provjeravao zbog mogućeg zaleđa, no sudac Michael Oliver je pokazao na centar.

U pojedinim trenucima prvog dijela City je imao i 70 % posjeda lopte. Topnici nikako nisu uspijevali pohvatati konce igre. Domaćin je “sakrio loptu”, a potom iznenadim udarima prijetio. Gosti su u prvom poluvremenu samo jednom ozbiljnije ugrozili Edersona, ali je Teye Partey pucao pored gola.

Haaland je nastavio s promašajima i u 53. minuti, Ramsdale je još jednom izašao kao pobjendik. No, dvije minute kasnije Norvežanin je uposlio De Bruyne koji je zabio za 3-0. Utješni pogodak za goste postigao je Rob Holding četiri minute prije kraja susreta.

Kada se već činilo kako će susret završiti 3-1, “ukazao” se Haaland i u posljednjim trenucima susreta zabio za 4-1 svoj 43. gol u svim natjecanjima ove sezone.