SportNogomet(VIDEO) Maestralni Džeko postigao dva gola u pobjedi Intera nad Atalantom

(VIDEO) Maestralni Džeko postigao dva gola u pobjedi Intera nad Atalantom

Edin Džeko (36) postigao je dva gola u gostujućoj pobjedi Intera nad Atalantom (3:2) u derbi meču 15. kola talijanske Serije A.

Atalanta je povela u 25. minuti golom Lookmana sa bijele tačke, ali desetak minuta kasnije Džeko se sjajno snašao i pogodio za 1:1.

Gosti do preokreta i vodstva stižu u 56. minuti, a ponovo je strijelac bio fenomenalni Edin Džeko.

Dijamantu, koji je danas odigrao cijeli susret, je to bio deveti gol ove sezone u svim takmičenjima. Šest puta je pogađao u ligi, a tri gola je postigao u Ligi prvaka.

Inter je u 61. minuti imao prednost od dva gola razlike nakon što je Palomino zabio autogol.

Palomino se u 77. minuti iskupio i smanjio rezultat na 2:3, ali Inter je na kraju slavio i osvojio tri velika boda.

Inter je nakon ove pobjede četvrti sa 30 bodova, dok je Atalanta šesta sa tri boda manje.