SportNogomet(VIDEO) Liverpool u finalu Lige prvaka

(VIDEO) Liverpool u finalu Lige prvaka

Prvi finalista UEFA Lige prvaka je Liverpool koji je u revanš meču polufinala savladao Villareal rezultatom 2:3, javlja Anadolu Agency (AA).

Liverpul je imao prednost iz prvog susreta kada je slavio rezultatom 2:0.

Domaćini su imali otvaranje utakmice iz snova i već su u trećoj minuti preko Boulaye Dia smanjili zaostatak iz prve utakmice. U 41. minuti susreta Villareal je stigao zaostatak zahvaljujući golu Francisa Coquelina.

Do preokreta je došlo nakon pauze kada je u 62. minuti mrežu Villareala zatresao Fabinho, a ubrzo nakon toga i Luis Diaz koji je 67. minuti izjednačio rezultat na 2:2. Do pobjede u uzvratnoj utakmici Liverpool je doveo Sadio Mane koji je postigao pogodak u 74. minuti.

Villarreal je u 86. minuti ostao s igračem manje nakon što je Etienne Capoue dobio crveni karton.

Liverpool će igrati meč za titulu evropskog šampiona na stadionu Saint Denis u Parizu, 28. maja. Drugi finalista će biti poznat nakon utakmice između Real Madrida i Manchester Cityja koja će biti odigrana večeras u glavnom gradu Španije. Prvi susret Manchester City je riješio u svoju korist rezultatom 4:3.