SportNogomet(VIDEO) Liverpool svladao Tottenham

(VIDEO) Liverpool svladao Tottenham

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu svladao Tottenham Hotspur s 4-3 (3-1), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za prvi gol gostiju.

Liverpool je nakon samo 15 minuta imao velikih 3-0 golovima Jonesa (3), Diaza (5) i Salaha (15-11m) te se činilo kako je dvoboj odlučen. No, u 40. minuti Perišić je prihvatio loptu na lijevom krilu, ismijao Van Dijka i zatim idealno poslužio Kanea (40) koji je smanjio na 3-1. Son (77) je smanjio na 3-2, a Richarlison (90+3) je sredinom sudačke nadoknade uz podosta sreće skrenuo ubačaj Korejca u mrežu za 3-3 i činilo se veliki preokret gostiju. No, samo minutu potom Lucas Moura je kardinalno pogriješio, ostavio loptu Digu Joti (90+4), a Portugalac je potom ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut za konačnih 4-3.

Perišić je igrao za Tottenham do 90. minute.

Liverpool je ovom pobjedom preskočio Tottenham na ljestvici, sada je peti s 56 bodova, dok je Tottenham šesti s 54, koliko ima i sedma Aston Villa.