SportNogomet(VIDEO) Liverpool postigao sedam golova u pobjedi protiv Manchester Uniteda

(VIDEO) Liverpool postigao sedam golova u pobjedi protiv Manchester Uniteda

Fudbaleri Liverpoola deklasirali su na svom terenu u velikom derbiju Manchester United sa 7:0, u utakmici 26. kola Premijer lige.

Poslije prvog poluvremena domaći u vodili sa 1:0, a zatim su u drugom dijelu postigli još šest golova.

Po dva gola postigli su Cody Gakpo u 43. i 50. minutu, Darwin Nunez u 47. i 75. minutu, kao i Mohamed Salah u 66. i 83. minutu.

Jedan gol postigao je Roberto Firmino u 88. minutu.

Liverpool je postigao sedam golova iz osam šuteva u okvir gola. United je imao četiri šuta koja su išla u okvir.

Liverpool je ostvario 12. pobjedu u ligi i peti je na tabeli sa 42 boda, dok je Manchester United poslije šestog poraza treći sa 49 bodova.