SportNogomet(VIDEO) Liverpool pobijedio Manchester City u derbiju Premier lige

(VIDEO) Liverpool pobijedio Manchester City u derbiju Premier lige

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su na svom terenu Manchester City sa 1:0, u 11. kolu engleske Premijer lige. Strijelac pobjedonosnog gola za Liverpool bio je Mohamed Salah u 76. minutu.

Trener Liverpoola Jurgen Klopp je isključen u 86. minutu. Njemu je sudija Anthony Taylor nakon prigovora pokazao direktan crveni karton.

Liverpool je zabilježio treću pobjedu u prvenstvu i sa 13 bodova zauzima osmo mjesto na tabeli.

City je upisao prvi poraz i nalazi se na drugom mjestu sa 23 boda, četiri manje od prvoplasiranog Arsenala.

U narednom kolu, Liverpool će dočekati West Ham, dok će City ugostiti Brighton.