SportNogomet(VIDEO) Liverpool pobijedio Everton na Anfieldu

(VIDEO) Liverpool pobijedio Everton na Anfieldu

“Fudbaleri Liverpoola pobijedili su na svom terenu u gradskom derbiju Everton sa 2:0, u utakmici 34. kola Premiershipa i prišli vodećem Manchester Cityju na bod zaostatka.

U prvom poluvremenu na Anfieldu ekipe nisu uputile nijedan šut u okvir gola. Liverpool je poveo u 62. minutu golom Andrewa Robertsona na dodavanje Mohameda Salaha, a pobjedu je obezbijedio rezervista Divock Origi pogotkom u 85. minutu.

Everton je u nadoknadi vremena imao prvi šut u okvir gola, a tokom utakmice imao je posjed lopte 17 posto, u odnosu na Liverpoolovih 83 posto.

Liverpool na drugom mjestu na tabeli ima 24 pobjede i 79 bodova, bod manje od vodećeg Manchester Cityja.

Everton je pretrpio 19. poraz i nalazi se u zoni ispadanja na 18. mjestu sa 29 bodova, dva boda manje, ali i utakmicom manje od Burnleya, koji je prvi iznad crte.

Ranije su Brighton i Southampton odigrali su neriješeno 2:2, Burnley je pobijedio Wolverhampton sa 1:0, a sa 1:0 Chelsea je pobijedio West Ham na Stamford Bridgeu.