SportNogomet(VIDEO) Liverpool i Bayern u četvrtfinalu

(VIDEO) Liverpool i Bayern u četvrtfinalu

Odigrane su dvije uzvratne utakmice osmine finala UEFA Lige prvaka, a posebnu pažnju ljubitelja nogometa je privukao meč Liverpool – Inter, javlja Anadolu Agency (AA).

Nakon pobjede u prvom meču u gostima rezultatom 2:0, Liverpool je u revanšu na “Anfieldu” izgubio rezultatom 0:1 od Intera te je tako izborio plasman u naredni krug takmičenja. Gol za Inter je postigao Martinez u 62. minuti.

Inter je od 63. minute igrao sa igračem manje nakon što je Sanchez zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Bosanskohercegovački napadač u dresu Intera Edin Džeko bio je na klupi za rezervne igrače i nije ulazio u igru.

Nogometaši Bayern Minhena plasirali su se četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice osmine finala bili bolji od ekipe Salzburga. U prvoj utakmici u Austriji bilo je 1:1, dok je Bayern u revanšu na “Allianz Areni” deklasirao Salzburg rezultatom 7:1.

Strijelci u revanšu za Bayern bili su Lewandowski u 12., 21. i 23. minuti, Gnabry u 31., Muller u 54. i 83. te Sane u 86. minuti. Pogodak za Salzburg je postigao Kjaergaard u 70. minuti.

Večeras su na rasporedu mečevi Manchester City – Sporting (5:0) i Real Madrid – PSG (0:1).

Žrijeb četvrtfinala Lige prvaka na rasporedu je 18. marta.