SportNogomet(VIDEO) Lewandowski u nadoknadi donio tri boda Barceloni

(VIDEO) Lewandowski u nadoknadi donio tri boda Barceloni

U dvoboju 12. kola Primere Barcelona je kao gost slavila na Mestalli protiv Valencije s 1-0 i ponovno preuzela vrh ljestvice.

Odlučujući pogodak zabio je Robert Lewandowski u 93. minuti, a to je bio njegov trinaesti pogodak u 12. nastupa u Primeri. Barca i Real imaju po 31 bod, a klub iz Madrida ima utakmicu manje.

Na ovoj utakmici su se teže ozlijedili Urugvajac Edison Cavani i Francuz Jules Kounde, tri tjedna prije početka SP-a u Kataru.

Nogometaši Atletico Madrida doživjeli su nakon ispadanja iz Lige prvaka još jedan šok, izgubivši u utakmici 12. kola španjolskog prvenstva u Cadizu 2-3 golom u 99. minuti.

Cadiz je poveo već nakon 28 sekundi igre kada je pogodio Teo Bongonoda, a prednost je udvostručio Alex Fernandes u 81. minuti. Atletico je smanjio autogolom igrača Cadiza Luisa Hernandeza u 85. minuti, a izjednačio je Joao Felix u 89. minuti. No, u dramatičnoj završnici pobjedu Cadizu donio je Ruben Sobrino pogotkom u devetoj minuti nadoknade vremena i to trbuhom.

Atletico je prije tri dana ispao iz Lige prvaka nakon što je odigrao 2-2 s Bayerom, a Colchonerosi su promašili penal u 99. minuti.

Cadiz je ostvario drugu pobjedu u ligi i zauzima 18. mjesto na tabeli sa 10 bodova, a Atletico je doživio treći poraz i treći je na ljestvici s 23 boda.