SportNogomet(VIDEO) Lazio kaznio promašene zicere Spezije

(VIDEO) Lazio kaznio promašene zicere Spezije

Drugoplasirani sastav talijanskog nogometnog prvenstva Lazio u susretu je 30. kola kao gost svladao Speziju sa 3-0 (1-0).

Domaći su bili bolji u prvih pola sata, ali promašili su dvije stopostotne prilike da bi za to bili kažnjeni kada je Ampadu u svom kaznenom prostoru srušio Felipea Andersona, a Immobile u 36. minuti iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo.

Felipe Anderson se odlično snašao u kaznenom prostoru domaćih u 52. minuti za 2-0, da bi Marcos Antonio iz protunapada u 89. minuti postavio konačni rezultat.

Toma Bašić ostao je na klupi Lazija koji je ovom pobjedom stigao do učinka od 61 boda, 13 manje od vodećeg Napolija, ali osam više od treće Rome, devet od četvrtog Milana i 10 od petog Intera, sastava s kojima se bori za pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Spezia je i dalje 17. sa 26 bodova, četiri više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.

Cremonese bolji od Empolija

U prvoj utakmici 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Cremonese je na svom terenu svladalo Empoli sa 1-0 (1-0).

Jedini gol postigao je Dessers već u 4. minuti.

Ovo je druga uzastopna pobjeda Cremonesea u Serie A, a tek treća ove sezone pa se momčad i dalje nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice sa 19 bodova, sedam manje od 17. Spezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je Empoli 14. s 32 boda.