SportNogomet(VIDEO) Lazio bolji od Juventusa

(VIDEO) Lazio bolji od Juventusa

U derbiju 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je kao domaćin svladao Juventus sa 2-1 (1-1).

Domaćini su u potpunosti nadigrali goste iz Torina te poveli golom Milinković-Savića (38) pred kraj prvog poluvremena, no samo četiri minute potom Rabiot (42) je iz velike gužve uspio poravnati, no Lazio je za svoju bolju igru ipak nagrađen pobjedom koju je osigurao Zaccagni (53) nakon odlične asistencije Luisa Alberta.

Drugi Lazio sada ima 58 bodova, 16 manje od vodećeg Napolija, ali i pet više od treće Rome, šest od četvrtog Milana te sedam od petog Intera, sastava s kojima se bori za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. Sedmi Juventus je ostao na 44 boda.