SportPlivanje(VIDEO) Lana Pudar europska juniorska prvakinja na 200 metara leptir

(VIDEO) Lana Pudar europska juniorska prvakinja na 200 metara leptir

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je naslov evropske juniroske prvakinje na 200 metara leptir.

Šesnaestogodišnja Mostarka je u finalu utrke na Evropskom prvenstvu u Bukureštu uvjerljivo slavila s rezultatom 2:08.92.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Tabatha Avetand sa čak 3,14 sekundi lošijim vremenom od bh. plivačice, dok je brozna pripala Italijanki Anni Porcari (+3.18).

Lani Pudar ovo je druga medalja na Evropskom prvenstvu u Rumuniji, nakon što je u utrci na 100 metara leptir osvojila srebro.

Do kraja prvenstva će imati priliku za još jednu medalju s obzirom na to da je za manje od sat vremena očekuje polufinalna utrka na 50 metara leptir. U jutrošnjim kvalifikacijama najbolja bh. plivačica je osvojila treće mjesto te će joj polufinalna utrka biti treća po redu u jednom danu.