SportKošarka(VIDEO) LA Lakersi prekinuli negativan niz

(VIDEO) LA Lakersi prekinuli negativan niz

Los Angeles Lakers prekinuli su niz od četiri poraza domaćom pobjedom protiv Golden Statea od 124-116. Golden State je, pak upisao četvrti poraz u nizu.

Rezultat je na svoju stranu domaća momčad okrenula u posljednjoj četvrtini koju je dobila 35-22, a može se reći kako je daljnje potonuće kluba iz Los Angelesa sam zaustavio LeBron James. Naime, on je u ovom susretu ostvario rekord sezone od 56 koševa. Imao je šut iz igre od 19-31, uz 6-11 za tri poena, kao i 12-13 s linije slobodnih bacanja. Tome je dodao i deset skokova. Prvi sljedeći strijelac kod Lakersa bio je Russell Westbrook s 20 poena.

Kod Golden Statea poslovično je najbolji bio Stephen Curry s 30 poena, a podbacio je prije svih Klay Thompson koji je pogodio samo tri od 13 šutova.

Miami je dobio novi derbi Istočne konferencije. U tvrdom susretu je kao domaćin svladao Philadelphiju 99-82 čime je ujedno zaustavio niz od pet pobjeda 76ersa i sebe dodatno učvrstio na prvom mjestu.

U prvoj i posljednjoj četvrtini Miami je sveo suparnika na samo 14 poena, a prvi strijelci kod domaćina su bili Jimmy Butler i Tyler Herro s 21 poenom. Butler je tome dodao pet asistencija, a Herro sedam skokova.

Philadelphia je bila bez Hardena, a najbolji je bio, jasno, Joel Embiid s 22 koša i 15 skokova, ali i vrlo loših 4-15 iz igre.

Nakon poraza Golden Statea, a uz pobjedu protiv Orlanda od 124-96 na drugo mjesto Zapada se popeo Memphis. Ja Morant je ponovno bio vođa Memphisa te je ubacio 25 poena uz sedam asistencija i četiri skoka. Vrlo dobro ga je pratio Desmond Bane s 24 koša i šest skokova.

Minnesota je pobijedila Portland 135-121 što je za Wolvese bila četvrta pobjeda u nizu, dok su Trail Blazersi izgubili četvrtu utakmicu za redom. Novu odličnu utakmicu odradio je za Minnesotu Karl-Anthony Towns koji je ubacio 36 koševa, a uz to je imao 15 skokova, pet asistencija i tri blokade.

Bez lakše ozlijeđenog Luke Dončića Dallas je imao velikih problema protiv Sacramenta na domaćem parketu. Gubio je velikim dijelom utakmice, ali je u nastavku ipak okrenuo rezultat i na kraju slavio 114-113. Dončićevu ulogu sjajno je odradio Spencer Dinwiddie koji je ubacio 36 koševa uz sedam dodavanja.