SportNogomet(VIDEO) Krpić u posljednjoj minuti meča donio pobjedu Željezničaru protiv Širokog

Fudbaleri Željezničara su na stadionu „Grbavica“ pobijedili ekipu Širokog Brijega s 2:1, u posljednjem susretu 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u ovaj susret ušao mnogo bolje od gostiju iz Širokog Brijega. „Plavi“ su od prvog minuta ušli veoma ofanzivno u želji da pobijede i prekinu niz od pet uzastopnih poraza.

Ipak prvu ozbiljnu priliku na ovom susretu imao je Široki u 18. minutu, kada je Ćavar snažno šutirao pravo u golmana Muftića. Golman Željezničara se istaknuo i desetak minuta kasnije kada je u jednom napadu odbranio šuteve Ćavara i Muse.

Domaći tim dolazi do vodstva šest minuta prije kraja regularnog dijela prvog poluvremena, kada nakon odlične asistencije Amoaha pogodak postiže veteran u redovima „Plavih“ Semir Štilić.

Do kraja poluvremena Željezničar je propustio još dvije velike prilike, kada je Cocalić udarcem glavom pogodio prečku, a potom Amoah šutira pored gola.

Već nakon osam minuta igre u nastavku susreta Široki dolazi do poravnanja. Strijelac je bio Krpan, nakon asistencije Chinedua. Širokobriježani su u prvom dijelu drugog poluvremena bili bolji protivnik na terenu i to im se odmah isplatilo.

Nakon primljenog gola Željezničar ponovo kreće u ofanzivu i ponovo prijeti Štilić, čiji je udarac odbranio Tomić, a nakon kornera Cocalićev udarac je izblokiran na gol liniji.

U 74. minutu Željezničar propušta veliku priliku za vodstvo, kada napadač „Plavih“ Amoah uspijeva pobjeći odbrani gostiju i asistirati Drlji, čiji udarac pogađa prečku. Deset minuta kasnije Krpić postiže pogodak za Željezničar, ali sudija ovog meča poništava pogodak zbog ofsajda.

Kada je izgledalo da će ovaj meč završiti remijem, Željezničar u 90. minutu dolazi do velike pobjede. Naime, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Drina je glavom loptu prebacio do Krpića, a iskusni napadač postiže gol za pobjedu svog tima.

Željezničar je ovom pobjedom prekinuo seriju poraza i na najbolji način najavio gradski derbi protiv Sarajeva koji će biti odigran u nedjelju od 20:30 sati na Koševu.