SportSkijanje(VIDEO) Kristoffersen pobjednik veleslaloma u Kranjskoj Gori

(VIDEO) Kristoffersen pobjednik veleslaloma u Kranjskoj Gori

Norvežanin Henrik Kristoffersen osvojio je prvi od dva veleslaloma za Svjetski kup, kojima je ovaj vikend domaćin Kranjska Gora, a najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić utrku je završio na 15. mjestu sa zaostatkom od 1.94 sekundi za pobjednikom.

Kristoffersen je do svoje druge veleslalomske pobjede u ovoj sezoni, a šeste u karijeri, došao s 33 stotinke ispred sunarodnjaka Lucasa Braathena i Švicarca Marca Odermatta, koji je dva veleslaloma prije kraja sezone osigurao osvajanje Malog kristalnog globusa, a praktično je postao i osvajač Velikog kristalnog globusa. Naime, pred Aleksanderom Aamodtom Kildeom ima 269 bodova prednosti, a Norvežanin bodove osvaja isključivo u brzim disciplinama (spust, supereveleslalom) koje su na rasporedu još samo na završnici Svjetskog kupa u Courchevelu.

Kristoffersen je do pobjede stigao sa petog mjesta u prvoj vožnji, nakon što je u drugoj imao treće vrijeme, ali mnogo bolje od onih koji su startali iza njega. Drugoplasirani iz prve vožnje Lucas Braathen je zadržao svoju poziciju, dok su prvi i treći, Francuz Alexis Pinturault i Slovenac Žan Kranjec, završili na desetom i jedanaestom mjestu.

Marco Odermatt, pobjednik četiri od šest veleslalom u sezoni, opet je morao priznati poraz pred Kristoffersenom, koji ga je uspio pobijediti i u Alta Badiji. No, Švicarac je od mogućih 600 osvojio čak 560 bodova i bez ikakvog opterećenja može skijati u preostalim utrkama do kraja sezone.

Nažalost, Filip Zubčić je ponovno skijao s previše sitnih pogrešaka, bez pravog ritma za vrhunsko ostvarenje, kakvih u veleslalomu ove sezone nije bilo. U prvoj vožnji je imao 13. rezultat, a u drugoj je s 15. vremenom na kraju osvojio 15. mjesto.

Zubčić će priliku za popravni ispit imati već sutra kad je na stazi Podkoren 3 na rasporedu pretposljednji veleslalom u sezoni, s početkom prve vožnje u 9.30 sati, dok će druga imati start u 12.30 sati.