SportNogomet(VIDEO) Katalonci ispustili čak tri gola prednosti

(VIDEO) Katalonci ispustili čak tri gola prednosti

Tri pogotka prednosti nakon prvog poluvremena ispustili su nogometaši Barcelone na gostovanju u Vigu, gdje je domaća Celta pogotkom u završnici dvoboja 13. kola španjolske La Lige uspjela osvojiti bod odigravši 3-3.

Barcelona je odigrala furiozno prvo poluvrijeme. Već u 5. minuti mrežu je zatresao Ansu Fati. U 18. minuti je Barcelonin kapetan Sergio Busquets postigao svoj prvi pogodak u La Ligi nakon dvije godine, a u 34. minuti je Memphis Depay glavom poslao loptu u mrežu na ubačaj Jordija Albe.

No, u nastavku je Celta zaigrala mnogo bolje što je rezultiralo i pogocima. U 52. minuti je Iago Aspas postigao prvi pogodak za domaću momčad, a Nolito je u 74. minuti potpuno smanjio zaostatak Celte. U šestoj minuti sudačke nadoknade kapetan domaćih Iago Aspas svojim je drugim pogotkom na utakmici, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio konačnih 3-3.

Osim toga, Katalonci su na ovoj utakmici izgubili Fatija, koji je u 48. minuti sjeo na travnjak i uhvatio se za zadnju ložu lijeve noge te morao biti zamijenjen.

Barcelona je sa 17 bodova na 9. mjestu, a za vodećim Real Madridom zaostaje 10 bodova. Celta Vigo je sa 12 bodova na 15. poziciji.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Espanyol je kao domaćin svladao Granadu sa 2:0.

Alaves i Levante su odigrali 2:1, a identičan rezultat je bio na utakmici i Real Madrid – Rayo Vallecano. Za Kraljevski klub su pogodili Kroos i Benzema, a za goste Radamel Falcao.