SportNogomet(VIDEO) Juventus kažnjen pa doživio debakl kod Empolija

(VIDEO) Juventus kažnjen pa doživio debakl kod Empolija

Iza talijanskog nogometnog velikana Juventusa očajna je večer. Nakon što je kažnjen oduzimanjem 10 bodova zbog financijskih malverzacija, Juve je u susretu 36. kola teško stradao na gostovanju kod Empolija izgubivši sa 1-4.

Dugo će u Torinu pamtiti ovaj dan. Svega nekoliko sati prije gostovanja kod Empolija, torinska “Stara dama” je kažnjena oduzimanjem deset bodova, a potom je na stadionu Carlo Castellani upisala prvi poraz nakon 24 godine.

Talijanskom velikanu je prvotno oduzeto 15 bodova zbog financijskih malverzacija. Nakon što se klub žalio bodovi su mu vraćeni do okončanja novog postupka. Sada je stigla i konačna odluka. Žalbeni sud Talijanskog nogometnog saveza kaznio je Juve oduzimanjem 10 bodova što komplicira njegove izglede za nastup u Ligi prvaka.

Nakon nove kazne Juve je pao na sedmo mjesto sa 59 bodova, pet bodova manje od četvrte pozicije koja vodi u Ligu prvaka. Momčad koju vodi Massimiliano Allegri imala je priliku pobjedom u Empoliju smanjiti zaostatak za Milanom na dva boda, a potom u nedjelju pred svojim navijačima u derbiju protiv “Rossonera” tražiti pobjedu za povratak na poziciju koja osigurava Ligu prvaka.

Međutim, Juve je na stadionu Carlo Castellani doživio debakl. Izgubio je 1-4 upisavši prvi poraz u Empoliju nakon 24 godine.

Domaćin je poveo u 18. minuti golom Francesca Caputa iz jedanaesterca, a samo tri minute kasnije Sebastiano Luperto je povećao na 2-0. U drugoj minuti nastavka Caputo je svojim drugim golom doveo Empoli do ogromnih 3-0.

Federico Chiesa je smanjio na 3-1 u 85. minuti, međutim Roberto Piccoli je u trećoj minuti nadoknade zabio za konačnih 4-1. Za domaćine je od 79. minute zaigrao hrvatski nogometaš Marko Pjaca.

“Bianconeri” su proglašeni krivima za umjetno napuhavanje naknada za transfere kako bi povećali kapitalne dobitke. Šest bivših direktora i menadžera Juventusa – Pavel Nedved, Paolo Garimberti, Assia Grazioli Venier, Caitlin Mary Hughes, Daniela Marilungo, Francesco Roncaglio i Enrico Vellano – oslobođeni su optužbi. Međutim, ostale su kazne za Andreu Agnellija, Fabija Paraticija, Federica Cherubinija i Maurizija Arrivabenea.

– Nismo zadovoljni s kaznom od -10 bodova. Vidjet ćemo hoće li biti prostora za žalbu. Ove godine se borimo protiv svih i svega, kazao je direktor Francesco Calvo. Klub se oglasio i na Twitteru.

Nogometni klub Juventus prima na znanje odluku žalbenog suda FIGC-a i zadržava pravo pročitati razloge kako bi procijenio moguću žalbu CONI-ju. Ono što je utvrđeno presudom, započeto prije više od godinu dana, izaziva veliku gorčinu u klubu i milijunima njegovih navijača, objavio je Juventus.

Večeras je odigrana i utakmica između Rome i Salernitane na Olimpicu, a završilo je 2-2. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Roma oba puta izjednačila.