SportNogomet(VIDEO) Juventus izborio finale Kupa

(VIDEO) Juventus izborio finale Kupa

U finalu ovosezonskog izdanja Talijanskog nogometnog kupa igrat će Inter i Juventus.

Nakon što je Inter nastup u završnici izborio u utorak svladavši u uzvratnom polufinalnom susretu gradskog rivala Milan sa 3:0, Juventus je u uzvratnom susretu polufinalnog dvoboja kao domaćin svladao Fiorentinu sa 2:0 i tako potvrdio pobjedu od 1:0 iz prve utakmice igrane u Firenci još u siječnju.

Prvi pogodak na utakmici postigao je bivši igrač Fiorentine Bernardeschi u 32. minuti nakon velike pogreške vrataa gostiju Dragowskog, dok je prolazak u finale potvrdio Danilo u četvrtoj minuti sučeve nadoknade.

Inter i Juventus će finale igrati 11. svibnja u Rimu. Bit će to tek treći put kako će se ova dva talijanska giganta susretsti u finalu Kupa, a u oba prethodna navrata, dalekih 1959. i 1965. godine, bolji je bio Juventus.

Juventus je s 20 trofeja i rekorder po broju osvojenih naslova u ovom natjecanju, a ujedno je i branitelj naslova, dok je Inter sedam puta osvojio Kup, posljednji put još 2011. godine.