SportKošarka(VIDEO) Još jedan rekord Jokića u pobjedi Denvera protiv Charlottea

(VIDEO) Još jedan rekord Jokića u pobjedi Denvera protiv Charlottea

Košarkaši Denvera pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Charlottea sa 119:115, a srbijanski centar Nikola Jokić upisao je još jedan rekord u NBA ligi. Jokić je postigao 40 poena, upisao deset asistencija i rekordnih 27 skokova (20 u prvom poluvremenu) za svoj peti triple-double u sezoni, a 81. u karijeri.

Do ove utakmice Wilt Chamberlain je bio jedini igrač u istoriji NBA lige sa najmanje 40 poena, 27 skokova i deset asistencija na jednoj utakmici. On je učinio četiri puta, a posljednji put kada je Philadelphiju 18. marta 1968. godine imao 53 poena, 32 skoka i 14 asistencija.

Pored ovoga, Jokić je sa dva slobodna bacanja i “zapečatio” pobjedu Denvera na 13 sekundi prije kraja.

Srbijanskog centra su u pobjedničkom timu najbolje pratili Kentavious Caldwell-Pope sa 20 i Aaron Gordon sa 19 poena i deset skokova. U redovima Charlottea, koji je doživio osmi uzastopni poraz, najbolji su bili Lamelo Ball sa 31 poenom i Kelly Oubre sa 16 poena.

Minnesota je oborila rekord franšize po broju poena na utakmici, pošto je prošle noći na svom terenu pobijedila Chicago sa 150:126.

Najzaslužniji za to bio je Anthony Edwards koji je postigao 37 poena uz 11 asistencija, dok je D'Angelo Russell dodao 28 poena. Bullse je predvodio DeMar DeRozan sa 29 poena, dok je Nikola Vučević dodao 23, a Zach LaVine 22 poena.

Booklyn je na gostujućem terenu slavio protiv Detroita sa 124:121, iako je na poluvremenu imao zaostatak od 17 poena.

Netse je do preokreta u drugom poluvremenu vodio Kevin Durent koji je 26 od svoja 43 poena ubacio u trećoj četvrtini, a pomogao mu je i Kyrie Irving koji je meč završio sa 38 poena. Kod Pistonsa najbolji je bio Bojan Bogdanović sa 26 poena.

Košarkaši Golden statea su u gostima bili bolji od Toronta sa 126:110, predvođeni Jordanom Pooleom koji je postigao rekordna 43 poena. Draymond Green i Klay Thompson su dodali po 17 poena za Warriorse, koji su igrali bez Stepha Curryja, dok je u timu Toronta najbolji bio Paskal Siakam koji je ubacio je 27 poena.

Los Angeles Lakersi su na svom terenu pobijedili Washington sa 119:117. LeBron James je postigao 33 poena i devet asistencija, Lonnie Walker je dodao 21, pa su Lakersi prevazišli izostanak Anthonyja Davisa i upisali treću pobjedu u posljednje četiri utakmice.

Košarkaši New Yorka zabilježili su sedmu uzastopnu pobjedu pošto su u gostima slavili protiv Indiane sa 109:106. Nickse su do pobjede vodili Jaylen Brunson sa 30 poena i Juliusom Randleom koji je postigao 25, uključujući i šest slobodnih bacanja u posljedjem minutu utakmice.