SportKošarka(VIDEO) Jokićev 41 poen nedovoljan Denveru, Miami napravio break za 1:1 u...

(VIDEO) Jokićev 41 poen nedovoljan Denveru, Miami napravio break za 1:1 u finalu

Košarkaši Miamija izjednačili su na 1:1 u finalu NBA lige, pošto su prošle noći u gostima pobijedili Denver sa 111:108.

Miami su do breaka vodili Gabe Vincent sa 23, odnosno Jimmy Butler i Bam Adebayo sa po 21. poenom, Max Strus je dodao 14, a Duncan Robinson deset poena.

U redovima Denvera ponovo je najbolji bio srbijanski centar Nikola Jokić koji je meč završio sa 41. poenom, 11 skokova i četiri asistencije, ali ga ostatak ekipe nije najbolje pratio.

Jamal Murray je ubacio 18 poena uz deset skokova, Aaron Gordon dodao 12, a Bruce Brown Jr. 11 poena.

Miami je bolje počeo meč, poveo je sa 21:10 na četiri minuta i 45 sekundi prije kraja prve četvrtine, ali su Nuggets u narednih devet minuta nadigrali Heat sa 32:11 i tako dvocifreni zaostatak pretvorili u dvocifreno vodstvo.

Gostujući tim je do poluvremena uspio da smanji zaostatak na 57:51, da bi u posljednjoj dionici ponovo vratio prednost na svoju stranu. Posljednju dionicu Miami je dobio sa 36:25 i tako izbrisao osam poena zaostatka koje je imao na startu tog dijela igre.

Murray je u posljednjim trenucima igre imao šansu da Denveru donese produžetak, ali njegov šut za tri poena nije bio precizan.

Ovo je bio prvi poraz Denvera na svom parketu od 30. marta i prvi poraz u deset utakmica play-offa kod kuće. I baš kao što je to uradio nakon prve, trener Nuggets Michael Malone je upalio alarm i nakon druge utakmice finala.

“Ovo je finale NBA lige i ne bi trebalo da pričamo o zalaganju. To je moja velika briga. Vjerojatno ste mislili da samo izmišljam neku priču nakon prve utakmice kada sam rekao da nismo igrali dobro. Nismo igrali dobro… Ovo nije predsezona, ovo nije regularni dio sezone, ovo je NBA finale”, rekao je Melone.

On je istakao da odbrana njegove ekipe mora da bude bolje i da moraju da budu borbeniji i disciplinovaniji ako žele da vrate prednost domaćeg terena.

Finalna serija NBA lige sada se seli u Miami, a treća utakmica je na programu u noći između sreijde i četvrtka.