SportDržavni Tim(VIDEO) Izjave izbornika i reprezentativaca nakon utakmice

(VIDEO) Izjave izbornika i reprezentativaca nakon utakmice

Selektor Savo Milošević je dao je svoje viđenje večerašnje utakmice i poraza.

„Energetski i fizički nismo mogli da pariramo ovakvoj ekipi Portugala. Oni su jednostavno drugi nivo, jedna od najboljih ekipa na svijetu. Ne znam u ovom momentu zašto nismo bili na maksimumu. Tek sam 5-6 dana sa ekipom. Do prije 2-3 dana to je izgledalo dosta dobro, ali očigledno nemamo energiju za dvije utakmice u tri dana i to je jedan problem sa kojim se susreću sve ekipe sa ovih prostora. Rano smo primili gol iz penala i sve je otišlo u kontra smjeru za nas. Drugo poluvrijeme smo odigrali na karakter. Definitivno, Portugal nije nivo na kome mi možemo biti ovoga momenta. Najveća krivica za ovaj rezultat danas je najvjerovatnije moja, jer za ovo kratko vrijeme nisam mogao da prepoznam neke stvari o mogućnostima ekipe. Mi nemamo defanzivni balans u ekipi. Nismo ga imali ni protiv Lihtenštajna, ali protiv ekipe kao što je Portugal, to je došlo do izražaja. Utakmice koje nas čekaju u novembru protiv Luksemburga i Slovačke su priprema za baraž koji nas čeka u martu.“

Kapiten Edin Džeko naglasio je veliki broj individualnih grešaka, koje ekipe poput Portugala lako koriste.

„Nažalost, došli smo u situacija da protiv Portugala moramo da pobijedimo da bi zadržali šanse za plasman. Mi smo svoje šanse propustili prije protiv Luksemburga i u gostima kod Islanda. Utakmica u Lihtenštajnu nas je zavarala, gdje smo objektivno imali brz protok lopte. Kada primite gol u 3. minutu, noge se počinju tresti, dođe do grešaka. Bez obzira na njihov kvalitet, mislim da smo prelagano primili golove. Takve individualne greške ekipe poput Portugala ne praštaju. Moramo više da pričamo na terenu, da zovemo jedni druge. Kako je počelo, dobro je završilo. Ova utakmica sigurno može pomoći selektoru da vidi za budućnost šta možemo napraviti.“

I vezista Gojko Cimirot je dao svoje viđenje poraza od Portugala.

„Težak poraz od Portugala, jedne od najboljih ekipa u Evropi. Nismo dobro stajali u prvom poluvremenu i oni su iskoristili svaku šansu koju su imali. U nastavku smo igrali sa pet igrača pozadi i mislim da smo malo popravili utisak. Izgubili smo nade za plasman na EURO kroz kvalifikacije, imamo još dvije utakmice u novembru i moramo se dobro spremiti za baraž.“