SportNogomet(VIDEO) Iranci u finišu meča do pobjede protiv Velsa

(VIDEO) Iranci u finišu meča do pobjede protiv Velsa

Fudbaleri Irana pobijedili su danas selekciju Velsa sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru. Pobjedu Iranu i prva tri boda na Mundijalu u Kataru donijeli su Rousbeh Cheshmi pogotkom u 98. i Ramin Rezaeian u 101. minutu.

Izabranici Carlosa Quieroza sada imaju tri boda, koliko i Engleska koja večeras igra protiv selekcije SAD, dok je Vels ostao na jednom bodu koliko ima i SAD.

I Iran i Vels su ofanzivno počeli utakmicu, ali u prvih 45 minuta nije bilo mnogo uzbuđenja na stadionu “Ahmed bin Ali”. Prvi su opasnije zaprijetili Velšani preko Kieffera Moorea a potom je na drugoj strani poništen pogodak Alija Golizadea zbog offsidea.

Sa početku drugog poluvremena, u 52. minutu, Iranci nisu imali sreće pošto su u razmaku od dvadesetak sekundi dva puta pogodili stativu. Prvo je Sardar Azmun pogodio desnu, a potom Golizade lijevu stativu. Na odbijenu loptu poslije stative Golizadea natrčao je Azmun, ali je golman Walesa bio na pravom mjestu.

Izabranici Carlosa Quieroza su i u nastavku bili bolji rival, pritiskali su Velšane, a u izglednoj prilici se u 73. minutu našao Said Ezatolahi čiji je udarac vrhovima prstuju zaustavio Wayne Hennessey.

U finišu meča, u 85. minutu, Iran je krenuo u kontranapad, golman Velsa Hennessey je izašao iz kaznenog prostora i bukvalno “pokosio” Taremija, nakon čega mu je sudija pokazao žuti karton. Međutim, poslije pregledanog snimka, arbitar je preinačio odluku i pokazao Hennessey crveni karton.

Kada je izgledalo da Iran neće uspjeti da iskoristi igrača više i upiše pobjedu, Cheshmi je u osmom minutu sudijske nadoknade dočekao odbijenu loptu van kaznenog prostora i sjajnim udarcem donio vodstvo svojoj ekipi.

Tačku na ovaj meč stavio je tri munuta kasnije Rezaeian koji je završio kontranapad Irana, prebacivši loptu preko Danyja Worda, koji je na golu zamijenio isključenog Hennesseyja.

Fudbaleri Irana će u posljednjem kolu grupne faze igrati sa Sjedinjenim Američkim Državama, dok će Vels odmjeriti snage sa Engleskom. Te utakmice su na programu 29. novembra.