SportNogomet(VIDEO) Inter svladao Sassuolo i probio se na drugo mjesto

(VIDEO) Inter svladao Sassuolo i probio se na drugo mjesto

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 35. kola talijanske Serie A Inter je u Milanu svladao Sassuolo sa 4-2 i probio se na drugo mjesto.

Na svoj 30. rođendan dvostruki strijelac za Inter bio je Romelu Lukaku, koji je postigao vodeći pogodak u 41. minuti te u 89. minuti za konačnih 4-2. Do vodstva 2-0 Inter je došao nespretnim autogolom Tressoldija u 55. minuti. Tri minute poslije bilo je 3-0, a lopta koju je prema golu poslao Lautaro Martinez skrenuo je jedan od braniča Sassuola i tako prevario svog vratara, a pogodak je upisan igraču domaće momčadi.

Sassuolo je u završnici učinio utakmicu rezultatski neizvjesnom jer su golovima Matheusa Henriquea u 63. minuti i Davidea Frattesija u 77. minuti gosti smanjili na 3-2, ali više od toga nisu uspjeli napraviti.

Edin Džeko je ostao na klupi, a Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu za Inter i zaradio žuti karton. Za Sassuolo je cijelo vrijeme na travnjaku bio Martin Erlić.

Inter se bodovno izjednačio s Juventusom i zasjeo privremeno na drugo mjesto. Obje momčadi imaju po 66 bodova, ali momčad iz Torina ima utakmicu manje. Lazio je četvrti sa 65 bodova, a Milan peti sa 61 bodom. Vodeći Napoli je sa 83 boda odavno osigurao naslov. Sassuolo je sa 44 boda na 13. mjestu.