SportNogomet(VIDEO) Inter savladao Barcelonu, Bayern deklasirao Plzen

(VIDEO) Inter savladao Barcelonu, Bayern deklasirao Plzen

Odigrani su mečevi 3. kola po grupama A, B, C i D u UEFA Ligi prvaka, a posebnu pažnju je privukao duel Inter – Barcelona.

U grupi A, Ajax je u Amsterdamu poražen od italijanskog Napolija sa visokih 1:6, a Liverpool je savladao Rangers rezultatom 2:0.

Grupa A: Napoli 9, Liverpool 6, Ajax 3, Rangers 0 bodova.

Club Brugge je u grupi B pobijedio Atletico Madrid sa 2:0. U istoj grupi, FC Porto je u Portu savladao Bayer Leverkusen rezultatom 2:0.

Grupa B: Club Brugge 9, Porto 3, Bayer Leverkusen 3, Atletico Madrid 3 boda.

U grupi C, Bayern Minhen je u Minhenu deklasirao ekipu Plzena rezultatom 5:0.

U istoj grupi Inter Milan je kao domaćin savladao Barcelonu sa 1:0. Strijelac je bio Hakan Calhanoglu u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Bosanskohercegovački napadač Edin Džeko u dresu Intera u igru je ušao u 56. minuti umjesto Joaquina Corree.

Grupa C: Bayern 9, Inter 6, Barcelona 3, Plzen 0.

Olympique Marseille je u grupi D slavio protiv Sportinga rezultatom 4:1, a Eintracht Frankfurt i Tottenham su remizirali bez golova.

Grupa D: Sporting 6, Tottenham 4, Eintracht Frankfurt 4, Marseille 3 boda.