SportNogomet(VIDEO) Inter prvi finalist Lige prvaka

(VIDEO) Inter prvi finalist Lige prvaka

Fudbaleri Intera su nakon pobjede u prvom meču sa 2:0, u revanšu polufinala UEFA Lige prvaka na stadionu “Giuseppe Meazza” savladali ekipu Milana, rezultatom 1:0, te zasluženo s ukupnih 3:0 izborili finale najjačeg evropskog klupskog takmičenja.

Milan je imao dobru priliku u 38. minuti, ali je šut Rafaela Leaoa završio malo pored gola Intera.

Samo minut kasnije Inter je imao odličnu priliku. Hakan Calhanoglu je uputio centaršut, bh. napadač Edin Džeko je zakačio loptu i ubrzao njenu putanju, ali golman Milana je odlično odbranio.

Inter je poveo u 74. minuti kada je Lautaro Martinez na asistenciju Lukakua pogodio mrežu Mikea Maignana.

Milan je tri minute kasnije imao priliku, ali Olivier Giroud glavom nije uspio pogoditi.

U 78. minuti Inter je mogao uduplati prednost kada je Martinez pokušao prebaciti golmana Milana, ali mu je on krajnjim naporom odbranio udarac i izbacio loptu u korner.

Fudbaleri Milana do kraja meča nisu mogli učiniti mnogo te je Inter postao prvi učesnik ovogodišnjeg finala Lige prvaka.

Inter je u prvoj utakmici slavio golovima Džeke i Henrikha Mkhitaryana.

Ekipa Intera će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Manchester City – Real Madrid koji je na programu u srijedu od 21 sat. Prva utakmica u Madridu je završena remijem 1:1.

Finale UEFA Lige prvaka igra se u subotu, 10. juna 2023. godine, u Istanbulu.