SportNogomet(VIDEO) Inter propustio gomilu prilika i izgubio od Spezije

(VIDEO) Inter propustio gomilu prilika i izgubio od Spezije

U prvoj utakmici 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Spezia je iznenađujuće na svom terenu svladala Inter sa 2-1 (0-0).

Gosti iz Milana propustili su sijaset prilika, među kojima i kazneni udarac u 13. minuti kojega je vratar Dragowski obranio Lautaru Martinezu, te zato bili i kažnjeni. Domaće je u prednost doveo Daniel Maldini, sin legendarnog stopera Milana Paola, koji je preciznim udarcem s 15-ak metara svladao Handanovića. Pred kraj dvoboja Inter je dobio još jedan kazneni udarac nakon prekršaja Salve na Dumfriesu, izvođenja se u 83. minuti prihvatio Lukaku i pogodio za 1-1. No, samo dvije minute potom Dumfries je nepropisno startao u svom kaznenom prostoru na Kovalenka pa je i Spezia dobila kazneni udarac kojega je u pobjednički pogodak u 87. minuti pretvorio Nzola.

Edin Džeko je priliku dobio u 66. minuti.
Spezia je i dalje 17. na ljestvici, ali sada ima 24 boda, šest više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja, dok je drugi Inter ostao na 50 bodova, 15 manje od vodećeg Napolija, a dva više od trećeg Lazija, odnosno tri više od četvrte Rome i petog Milana s kojima se bori za pozicije koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.