SportNogomet(VIDEO) Inter nakon preokreta svladao Empoli i zasjeo na vrh ljestvice

(VIDEO) Inter nakon preokreta svladao Empoli i zasjeo na vrh ljestvice

Nogometaši Intera izbili su na čelo ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 4-2 (2-2) domaćoj pobjedi protiv Empolija u prvoj utakmici 36. kola do koje su stigli velikim preokretom.

Neopterećeni gosti su nakon prvih pola sata vodili sa 2-0 nakon što su Pinamonti (5) i Asllani (28) iskoristili neopreznost domaće obrane te poentirali nakon dugih proigravanja.

Ključnim se pokazalo razdoblje u samoj završnici prvog poluvremena kada je Inter u razmaku od samo pet minuta stigao do izjednačenja.

Obje akcije koje su rezultirale golovima odbile su se po lijevom krilu gdje je “ordinirao” i hrvatski reprezenttivac Ivan Perišić. Prvo je branič Empolija Romagnoli (40-ag) nesretno nogom skrenuo prizemni ubačaj Dimarca u vlastitu mrežu, da bi netom prije odlaska na odmor Lautaro (45) iskoristio dodavanje Calhanoglua za izjednačenje.

Pritisak Intera u drugom poluvremenu rezultirao je vodećim golom koji je ponovno postigao Lautaro (64) koji se najbolje snašao u gužvi pred suparničkim golom. Konačni rezultat postavio je Alexis (90+4) duboko u sudačkoj nadoknadi.

Edin Džeko je u uigru ušao u 70. minuti. Perišić i Marcelo Brozović odigrali su čitav susret za Inter koji je sada vodeći sa 78 bodova, jednim više uz utakmicu više od drugog Milana koji će u nedjelju gostovati kod Verone. Empoli je 14. sa 37 bodova.

U nedjelju će Milan imati priliku da se pobjedom vrati na vrh ukoliko slavi protiv Verone u gostima.