SportKošarka(VIDEO) Igokea pobjedom otvorila novu sezonu FIBA Lige prvaka

(VIDEO) Igokea pobjedom otvorila novu sezonu FIBA Lige prvaka

Igokea je, u okviru prvog kola FIBA Lige prvaka, na domaćem terenu savladala francuski Nanterre rezultatom 86:80.

Izabranici Nenada Stefanovića bili su u zaostatku nakon prvih 20 minuta. Ipak, uslijedila je odlična treća četvrtina. Dobrom odbranom i serijom efikasnih napada ‘odlijepili’ su se na +9. U posljednjoj četvrtini Igosi nisu ispuštali prednost. Nanterre je uspio stići do izjednačenja pri rezultatu 72:72, ali to je bilo sve. Košarkaši Igokee ponovo su vezali nekoliko odličnih napada i otišli na +6.

Najefikasniji u timu bh. predstavnika bio je Bryce Jones (18 poena). Pratio ga je Dragan Milosavljević sa 15 postignutih koševa.

U Nanterreu se istakao Frank Jackson sa 20 poena.