SportKošarka(VIDEO) Igokea pobijedila Borac

(VIDEO) Igokea pobijedila Borac

Košarkaši Igokee pobijedili su Borac iz Čačka rezultatom 78:62 u meču 18. kola AdmiralBet ABA lige.

Šampion Bosne i Hercegovine bolje je odigrao prve dvije četvrtine, pa je na poluvremenu bilo 37:30 za Igose. No, ekipa iz Čačka je serijom 9:0 na početku drugog poluvremena stigla do vodstva (37:39). Ipak, Igokea je tada podigla nivo svoje igre, došla do šest poena prednosti (54:48) i, čini se, krajem treće četvrtine i prelomila susret.

Posljednja četvrtina protekla je u dominaciji ekipe iz Aleksandrovca. Prednost domaćih je uglavnom rasla, pa dilema oko pobjednika nije bilo.

Igokeu je do pobjede odveo Kondić, sa 17 poena, osam skokova i dvije asistencije. Važnu ulogu odigrao je i Carmichael sa 16 poena i pet skokova.

U ekipi Borca najbolji je bio Tasić, koji je postigao 19 poena i jedan skok.

Edin Atić je večeras ubacio pet poena, čemu je dodao dvije asistencije i jedan skok.