SportNogomet(VIDEO) Ibanez donio Osasuni finale Kupa kralja u 116. minuti, večeras El...

(VIDEO) Ibanez donio Osasuni finale Kupa kralja u 116. minuti, večeras El Clasico

Nogometaši Osasune će drugi put u klupskoj povijesti igrati u finalu španjolskog Kupa kralja, nakon što su u uzvratnom polufinalnom dvoboju u Bilbau odigrali 1-1 protiv domaćeg Athletica te time obranili prednost od 1-0 iz prve utakmice.

Athletic je poveo golom Inakija Williamsa u 33. minuti. Kako do isteka osnovnog dijela utakmice više nije bilo pogodaka, momčadi su ušle u produžetak. U 26. minuti produžetka, odnosno 116. minuti utakmice, Pablo Ibanez je volejem s ruba kaznenog prstora pogodio lijevi kut domaćeg gola i tako donio prolaz Osasuni u drugo finale Kupa kralja.

Momčad iz Pamplone je prvi put bila u finalu 2005. kad su u dvoboju za pehar poraženi od Betisa u produžetku (1-2).

Zanimljivo, Osasuna je ove sezone od šesnaestine finala sve prepreke na putu do finala prošla ili u produžetku ili raspucavanjem s 11 metara. Prvo su u produžetku izbacili trećeligaša Gimnastica (2-1), potom u osmini finala u raspucavanju s bijele točke bili bolji od Betisa, a u četvrtfinalu su u produžetku izbacili Sevillu (2-1).

Plasmanom u finale Kupa kralja Osasuna je osigurala plasman na turnir španjolskog Superkupa u sljedećoj sezoni.

U srijedu (21 sat) će biti poznat i drugi finalist, kad je na rasporedu novi “El Clasico” treći u nešto više od mjesec dana, u kojem će Barcelona na Camp Nou ugostiti Real Madrid. U prvoj utakmici odigranoj u Madridu katalonska momčad je pobijedila s 1-0.

Finale Kupa kralja će, kao i u prošla tri izdanja, biti odigrano na stadionu La Cartuja u Sevilli, a dvoboj je na rasporedu 6. svibnja.