SportKošarka(VIDEO) Herro ubacio rekordnih devet trojki, sjajan i Nurkić

(VIDEO) Herro ubacio rekordnih devet trojki, sjajan i Nurkić

Košarkaši Denvera pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Washingtona sa 141:128, uz još jednu sjajnu partiju srbijanskog centra Nikole Jokića. Jokić je predvodio Denver do 17. pobjede sa 43 poena, što je njegov rekord ove sezone, a upisao je i 14 skokova i osam asistencija. On je ubacio 17 od 20 šuteva iz igre, u brzoj utakmici bez mnogo odbrane.

Bones Hyland je dodao 23 poena za pobjednički tim, a Aaron Gordon poen manje. U osmom uzastopnom porazu Washington najbolji je bio Kyle Kuzma sa 24 poena, dok je dva poena manje dodao nekadašnji igrač Nuggetsa Will Burton.

Košarkaši Orlanda upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu pošto su na svom terenu slavili protiv Atlante sa 135:124.

Najefikasniji u Orlandu, koji je ubacio rekordnih 50 poena u prvoj četvrtini, bio je Franz Wagner sa 24 poena, Bol Bol je dodao 21, a Paulo Banchero 20 poena.

U redovima Atlante, koja je doživjela peti poraz u posljednjih šest mečeva, najbolji je bio De'Andre Hunter koji je 20 od svojih 25 poena postigao u drugoj četvrtini. Trae Young je upisao 19 poena i 16 asistencija, dok je srbijanski košarkaš Bogdan Bogdanović za 31 minut na parketu postigao 17 poena, uz pet skokova i tri asistencije.

Miami je u gostima bio bolji od Oklahome sa 110:108, predvođen Tylerom Herrom koji je postigao 35 poena i ubacio rekordnih devet trojki. U timu Oklahome, koji je doživio četvrti poraz u nizu, istakao se Shai Gilgeous-Alexander sa 27 poena, dok je srbijanski košarkaš Aleksej Pokuševski na terenu proveo osam minuta i nije se upisao u strijelce.

Košarkaši Clevelanda su u gostima pobijedili Dallas sa 105:90, a najzaslužniji za to bio je Donovan Mitchell koji je ubacio 34 poena. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Luka Dončić sa 30 poena, ali je ubacio samo devet od 23 šuta iz igre.

Indiana je na svom parketu nadigrala Golden state sa 125:119, pa su tako branioci titule doživjeli i četvrti poraz u posljednjih pet utakmica. Tyrese Haliburton je postigao 29 poena za pobjednički tim, dok je kod Warriorsa prednjačio Steph Curry sa 38 ubačenih poena, koji je teren napustio dva minuta prije kraja treće četvrtine zbog povrede.

Košarkaši Detroita su poslije produžetka pobijedili Charlotte sa 141:134, dok je New York takođe poslije produžetka nadigrao Chicago sa 128:120 za svoj peti uzastopni trijumf.

Portland je upisao treću uzastopnu pobjedu, petu u posljednjih šest utakmica, pošto je predvođen Damianom Lillardom (37 poena) slavio protiv San Antonia sa 128:112, a naš Jusuf Nurkić postigao je 15 poena uz tri promašaja iz igre, ostvario 7 skokova i podijelio 6 asistencija, a upisao je i jednu blokadu.

Sacramento je savladao Toronto sa 124:123, a treći trijumf u nizu upisali su i Los Angeles Clippersi koji su bili bolji od Minnesote sa 99:88.