SportAuto-Moto(VIDEO) Hamilton pobijedio na Silverstoneu

(VIDEO) Hamilton pobijedio na Silverstoneu

Sedmostruki svjetski šampion Lewis Hamilton iz Mercedesa pobijedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Velike Britanije i ostvario 104. pobjedu u karijeri.

Hamilton je u završnici uspio da sačuva prednost u odnosu na aktuelnog šampiona Maxa Verstappena iz Red Bulla i da ostvari prvu pobjedu od trke u Saudijskoj Arabiji 2021.

To je njegova posljednja trka za Mercedes na domaćoj stazi na Silverstoneu, pošto od sljedeće sezone prelazi u Ferrari. On je rekorder Formule 1 sa 104 pobjede.

Drugo mjesto zauzeo je Verstappen sa 1,4 sekundi zaostatka, a treći je bio Lando Norris iz McLarena sa 7,5 sekundi zaostatka.

Vozač McLarena Oscar Piastri zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Carlos Sainz iz Ferrarija, a šesto mjesto zauzeo je Nico Hulkenberg iz Haasa.

Sedmo i osmo mjesto zauzeli su vozači Aston Martina Lance Stroll i Fernando Alonso, deveti je bio Alexander Albon iz Williamsa, a 10. mesto zauzeo je Yuki Tsunoda iz ekipe RB.

Vozač Mercedesa George Russel, koji je startovao sa pol pozicije, nije završio trku zbog problema sa bolidom.

Naredna trka u šampionatu vozi se 21. jula za Veliku nagradu Mađarske na Hungaroringu.