SportNogomet(VIDEO) Hajduk "u tri poteza" matirao Dinamo na Poljudu

(VIDEO) Hajduk “u tri poteza” matirao Dinamo na Poljudu

Nogometaši Hajduka na prepunom Poljudu svladali su Dinamo u najvećem derbiju hrvatskoga nogometa i to pogotkom Emira Sahitija u 59. minuti utakmice.

Junak susreta bio je Emir Sahiti, strijelac jedinog pogotka u 59. minuti.

Drugo kolo u nizu Sahiti je donio Splićanima tri boda, u prošlom kolu je zabio za 1-0 protiv Lokomotive.

Hajduk je drugi put ove sezone u HNL-u pobijedio Dinamo, ranije je slavio u Zagrebu 2-1 te mu se opet odlijepio na ljestvici.

Uz utakmicu više Hajduk ima pet bodova više od Dinama.

Između njih na ljestvici je drugoplasirana Rijeka koja ima dva boda manje od Splićana.

U sjajnoj atmosferi koju su napravili domaći navijači energično je počeo veliki derbi u kojeg su žešće ušli igrači Hajduka.

Barem na početku se puno češće igralo na gostujućoj polovici, no prave prijetnje za Dinamo ipak nije bilo.

Jedina opasnost u uvodu dogodila se u osmoj minuti kada su šeprtljavo reagirali vratar Dinama Nevistić i njegova obrana, ali nitko od domaćih igrača nije takvo što iskoristio za mogući pogodak.

Dinamo je prvi puta zaprijetio u 15. minuti kada je s 30 metara Bruno Petković pucao iz slobodnog udarac preko grede.

Potom su gosti iz Zagreba bili momčad koja je dominirala posjedom, ali je ujedno igra postala isprekidana sve žešćim stavom igrača obje momčadi.

Uslijedili su prekršaji i žuti kartoni, a nervoza se silno podigla na sve strane.

U 39. minuti zaprijetio je Dinamo, ali je Petkovićev udarac blokirao Šarlija, a samo nekoliko minuta kasnije iz igre je morao izaći Bruno Petković koji je obnovio ozljedu zbog kojeg je i bio dvojben za nastup.

Zamijenio ga je Josip Drmić.

U nadoknadi prvog dijela, u stvorenoj gužvi u gostujućem šesnaestercu, pucao je Livaja, ali i to je ostalo samo na pokušaju.

Drugo poluvrijeme počelo je pokušajima Dinama, točnije Bulata i Baturine, dok je na drugoj strani pokušao Krovinović.

Pogodak je postignut u 59. minuti i to na najjednostavniji mogući način.

Vratar Hajduka Lučić je ispucao loptu, Trajkovski je glavom proslijedio za Sahitija, a ovaj je pobjegao obrani Dinama i vrlo spretno poslao loptu u mrežu za 1-0 Hajduka.

Logično je nakon toga travnjakom na Poljudu zagospodario Dinamo, a gostujući trener Jakirović tada je u igru uveo i povratnika Arijana Ademija, dok je nešto kasnije ušao još jedan napadač, Kulenović.

No, Splićani su relativno lako odbili sve napade suparnika koji nisu bili žestoki.

Najbliže je golu zapravo bio domaćin, ali dvije šanse Trajkovskog su ostale neiskorištene.

Bez obzira na to Hajduk je sačuvao minimalnih 1-0 i novu veliku pobjedu ove sezone u prvenstvu protiv najvećeg rivala.