SportSkijanje(VIDEO) Gut-Behrami osvojila Mali kristalni globus u superveleslalomu

(VIDEO) Gut-Behrami osvojila Mali kristalni globus u superveleslalomu

Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami osvojila je Mali kristalni globus u superveleslalomu.

Na završnici Svjetskog kupa u alpskom skijanju Švicarka je bila najbrža u zadnjoj utrci ove sezone u toj disciplini te je na prvom mjestu poretka pretekla dotad vodeću Talijanku Elenu Curtoni.

Gut Behrami je slavila s 22 stotinke prednosti pred Talijankom Federicom Brignone, a treće mjesto pripalo je Norvežanki Ragnhild Mowinckel koja je zaostala 47 stotinki. Curtoni je na kraju bila deseta sa zaostatkom od 1.23 sekunde.

Mali kristalni globus u superveleslalomu Lara Gut-Behrami osvojila je sakupivši ukupno 413 bodova. Druga u poretku je Brignone sa 368 bodova, a treća je Mowinckel sa 366. Do ove utrke vodeća Curtoni na kraju je četvrta sa 358 bodova.

Čak pet skijašica bilo je u igri za Mali kristalni globus u superveleslalomu.