SportNogomet(VIDEO) Gubili 0:3, preokrenuli i osvojili treće mjesto

(VIDEO) Gubili 0:3, preokrenuli i osvojili treće mjesto

Nogometna reprezentacija Kameruna osvojila je treće mjesto na Kupu afričkih nacija, pošto je u Jaundeu poslije jedanaesteraca pobijedila Burkinu Faso sa 5:3.

Regularni dio utakmice završen je neriješeno – 3:3, uprkos tome što je Burkina Faso vodila sa 3:0.

Burkina Faso je povela u 24. minutu golom Stiva Jaga poslije centraršuta Ise Kaborea. Kabore je zaslužan i za drugi pogodak, kada je u 43. minutu prošao iskosa po desnoj strani i centrirao pred gol – čuvar mreže Kameruna Andre Onana ispustio je loptu i ona je ušla u mrežu.

Sudija je prvobitno pokazao da je, prije nego što je Kabore centrirao, lopta izašla u gol aut, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije priznao pogodak.

Treći gol postigao je Djibril Outara poslije dodavanja Bertrana Traorea u 49. minutu.

Prvi gol za domaće postigao je Stefan Baoken kada je natrčao na odbijenu loptu u 72. minutu, a zatim je Vensan Abubakar postigao dva gola za izjednačenje, u 85. i 88. minutu.

Sudija je provjeravao izjednačujući gol pošto je tokom akcije povrijeđen golman Burkine Faso koji je ispustio loptu, ali je pogodak priznat, pa je utakmica riješena nakon izvođenja jedanaesteraca.

Golove za Kamerun postigli su Vensan Abubakar, Nikolas Ngamaleu, Toko Ekambi, Pjer Kunde i Ambruaz Ojongo.

U ekipi Burkine Faso precizni su bili Isa Kabore, Sumaila Outara i Stiv Jago, a kamerunski golman Onana odbranio je penal Ibrahimu Tureu u trećoj seriji.

U finalu Kupa afričkih nacija večeras od 20 sati u Jaundeu igraju Egipat – Senegal.