SportNogomet(VIDEO) GOŠK na Pecari došao do prvog boda

(VIDEO) GOŠK na Pecari došao do prvog boda

U susretu 7. kola WWin lige Široki Brijeg i GOŠK na Pecari su odigrali bez pobjednika 2:2.

Imali su domaći nogometaši nakon prvih 45 minuta prednost od 2:0 zahvaljujući pogocima Stephena Chinedua i Filipa Matića, ali su se u nastavku gosti iz Gabela vratili preko Enesa Sipovića i Filipa Mihaljevića.

U trećoj minuti sudačkog dodatka mogao je Široki do pobjede nakon prekida, ali je šut glavom Mateja Senića zaustavila vratnica.

GOŠK je tako u sedmom pokušaju došao do prvog boda u novoj sezoni, ali je i dalje zakucan za dno ljestvice. Široki Brijeg je peti s 9 bodova.

Ranije je Igman bio bolji od Slobode 1:0, a Velež i Sloga odigrali su utakmicu bez pogodaka.

Danas se igraju dva derbija 7. kola. U Banjaluci se sastaju Borac i Sarajevo, a u Sarajevu Željezničar i Zrinjski.